آخرین بروزرسانی یکشنبه 2 تير 1398

دیدار مشاور ریاست کمیته امداد کشور با مدیر عامل شرکت عمران فولادشهر

مشاور رییس ومدیرکل دفترتامین مسکن وامور مهندسی ساختمان کمیته امداد امام خمینی(ره)با مدیرعامل شرکت عمران شهرجدید فولادشهردیداروگفتگو کرد.


مدیرعامل شرکت عمران فولادشهر با تشریح آخرین وضعیت پروژه مهر در این دیدار که به منظور بررسی وضعیت مسکن افراد تحت پوشش کمیته امدادصورت گرفت،گفت:

31 هزار واحد مسکن مهر به صورت اجاره ۹۹ ساله ایجاد شده که از این ۳۱ هزار واحد چیزی در حدود ۲۵۰۰ واحد،پروژه های راکد است که در شروع
کار متوقف شدند و همچنان در همان وضعیت مانده‌اند.همچنین حدود ۲۵۰ واحد فاقد متقاضی است و۵ هزار واحد پروژه های مشارکتی درقالب خود مالکیتی از وام مسکن مهر استفاده کردند.

حمیدرضاشیروانی ادامه داد: ۱۳۵۰۰واحدنیزدر قالب تعاونی های مسکن شکل گرفته که در برزن ایثار و الباقی در برزن سی و در قالب برزن فرهنگ می باشند که واحدهایی که در برزن فرهنگ است به تفاهمنامه سه جانبه معروف است یعنی سازنده، بانک و شرکت عمران طرف قرارداد بودند و در برزن ایثار تعاونی ها را داریم.

وی بیان کرد:از این تعداد واحدهای مسکن مهر ۲۵۰۰ واحد به صورت رسمی تحویل داده نشده است.بدین معنا که واحد باید تحویل متقاضی شود و در آن استقرار یابد اما روال اداری انجام نشده است.
شیروانی افزود:از این ۲۵۰۰ واحد چیزی حدود ۱۰۰۰ واحد پیشرفت فیزیکی بالای ۹۵ درصد داشته که متقاضیان در زمان خودشان ثبت نام کردند و درحال گرفتن پروسه تحویل نهایی هستند

وی ادامه داد:در قالب مکاتبه ای که انجام شده هم اکنون ما دو پروژه معروف از خاتم الاوصیا به نام‌های هسا یک و هسادو که شرکت هسا یک  (۲۱۸۰واحدبا میانگین پیشرفت فیزیکی ۳۵درصد واحدهای تکمیل شده و تکمیل نشده )و هسا دو (۲۵۰واحد) می باشد که قرارگاه خاتم الاوصیا مجری هسا یک بوده وبراساس شیوه نامه هایی که برای ماتعریف شده گفته اند(قرارگاه خاتم الاوصیا)،پروژه هایی که فاقدمتقاضی بوده براساس چهارچوب تعیین تکلیف شوندکه یا

عرصه را از مابخرند،یا خود مالک کنند و یا اینکه شرکت عمران مسئولیتشان را به عهده گیرد و‌خود کار انجام دهد.
مدیرعامل شرکت عمران فولادشهر تصریح کرد:بانک مسکن۳۰میلیون تومان وام مسکن برای پروژه های هسا یک و دو در نظرگرفته بود وبا توجه به اینکه در اواخر سال ۹۶ که قرار بودموضوع مسکن مهر درکل کشور فیصله یابد بحث افزایش منابع وام نداشتند و طی مکاتباتی که با بانک مسکن تهران و هیئت رئیسه تهران انجام شددر صورت موافقت آن ۱۰ میلیون تومان وام مازاد نیز برایشان آزاد شود.

حمیدرضاشیروانی اضافه کرد:در ابتدای سال جاری یا در اواخر سال گذشته در پروژه هسادو  حدود ۱۰۰ واحدفاقد متقاضی بود و سازمان بهزیستی در قالب سه شیوه برای مددجویان خود تعریف و وارد عمل شد.
شیوه اول: قسمتی که  پول را دادند و مبالغش پرداخت شده و واحدشان هم تخصیص پیدا کرد. شیوه دوم:قرار بود آنها تکمیل موجودی کنند که تا الان نکردند و موضوع اساسی شان این بود که توسط بنیاد مستضعفان و خیرین مسکن ساز مبالغ تامین شود که نشده و چیزی در حدود ۱۴۰ واحد جزء مواردی است که سازمان بهزیستی هیچ مبلغی بابت آن پرداخت نکرده و اگر صورتجلسه شکل بگیرد همان ۱۴۰ واحدی که گفته شد سهم بهزیستی است. ۱۴۰واحدتک خواب، ساخت زیر بنا و مشاعات ۸۰ تا ۹۰ متر بسته به نوع واحد متغیر است.

در ادامه مشاور رییس و مدیرکل دفترتامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: فولادشهر شهری معروف، فعال و رو به رشداست و شرایط زندگی در آن مهیامی باشد.

ابراهیم بازیان افزود:اعتقادمان این است که در راستای بند(ه) تبصره(۱۰) ماده واحدقانون بودجه سال ۹۷کل کشورو مصوبه هییت وزیران باموضوع واگذاری ۵۰ هزارواحدمسکن مهرهای فاقدمتقاضی سراسر کشور به مستمری بگیران تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی کشور، سازمانها همکاری
کنند
.

وی ادامه داد:عرضه ی شفاف و تقاضای شفاف نسبت به تعهد طرفین ملاک عمل ما در کمیته امداد برای واگذاری ملک به مددجویان خود است.
بازیان تصریح کرد: پروژه هایی که بدون مشکل حقوقی و بدون مشکل خاص باشند مد نظر کمیته امداد است و دنبال هدایت موثر متقاضیان و مددجویان نیازمند هستیم تا سرپناهی بدون دغدغه برای آنان تهیه نمایم.

لازم به توضیح است در این جلسه مقرر شد به محوریت کمیته امداد امام خمینی دو هفته یکبار جلسات ادامه یابد  و برای رسیدن به یک همکاری مشترک طبق مصوبه هییت دولت اولین صورتجلسه  کارگروه تامین مسکن مددجویان تنظیم شود.
 
   1397/6/20 11:08    تعداد بازدید :  588

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 588
1/10 (تعداد آرا 1 نفر )