آخرین بروزرسانی یکشنبه 2 تير 1398

بهره برداری از مساجد حضرت ابوالفضل (ع) چهارده معصوم (ع) تا پایان سال جاری

بهره برداری از مساجد حضرت ابوالفضل(ع)وچهارده معصوم(ع)در مسکن مهر فولادشهر تا پایان سال 97

    روابط عمومی شرکت   


مدیر عامل شرکت عمران شهرجدید فولادشهرگفت:مسجد به عنوان جایگاه عبادت مسلمانان، از مهم‌ترین نهادهای جامعه‌ی اسلامی با کارکردی چندمنظوره به شمار می‌آید و همواره در طول تاریخ اسلام نقشی بنیادین و اصلی ایفا نموده است.وی ادامه داد: در پیروزی انقلاب اسلامی، مسجد به عنوان پایگاه اصلی انقلاب نقش‌آفرینی کرد و امروز هم در کانون تحولات بیداری اسلامی در منطقه قرار دارد.


حمید رضا شیروانی از افتتاح دو مسجد در مسکن مهر فولادشهر تا پایان سال 97 خبر داد و اضافه کرد:مسجد حضرت ابوالفضل (ع)در مرکز محله فرهنگ 5 با عرصه 1034مترمربع و زیربنای 573مترمربع و مسجد چهارده معصوم (ع)در محله فرهنگ 4 با عرصه 984مترمربع و زیربنا657مترمریع با مجموع مبلغ اجرابالغ بر 2میلیارد 500میلیون تومان در حال ساخت هستند.   


وی در خصوص این مساجد توضیح داد:قراردادهای این مساجد 8 ماهه بوده و تاکنون 45درصد،پیشرفت فیزیکی داشتیم.همچنین این مساجد دارای خانه عالم در حدود 50متر مربع و پایگاه بسیج 150مترمربعی هستند.همچنین جهت رعایت صرفه جویی در انرژی از پنجره های دوجداره برای ساختشان استفاده شده و مجهز به لوستر، پرده ،آب سرد کن و موکت فرش سجاده ای است.علاوه بر این از سیستم گرمایشی و سرمایشی مناسب استفاده شده است و اصول مصرفی بهنیه در دستور کار قرار گرفته و پس از دیوار کشی، مساجد افتتاح می شوند.

وی گفت: در محله های فرهنگ1،2،3و6 نیز زمین هایی برای ساخت مسجد در نظر گرفته شده است که مسجد محله های فرهنگ 1 و2 اسکلت بندی بتنی شده اند و مراحل برگزاری مناقصه طی چندماه آینده انجام خواهد شد.


 
مدیر عامل شرکت عمران بیان کرد:در محله های ایثار 6 مسجد ساخته شده که هم اکنون مورد استفاده مردم شریف مسکن مهر هستند.
وی در پایان گفت: پس از پایان ساخت  این مساجد به اداره اوقاف تحویل و متعاقبا برای استفاده ساکنان شریف محله های مذکور  مورد بهره برداری واقع خواهد گردید.
 
   1397/7/11 13:20    تعداد بازدید :  494

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 494
1/10 (تعداد آرا 2 نفر )